20. listopada 2018., 11:00
NK POLET SVETI MARTIN
2 - 2
NK POLET SVETI MARTIN vs NK SPARTAK MALA SUBOTICA vs NK POLET SVETI MARTIN vs NK SPARTAK MALA SUBOTICA

Posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva naši su igrači odradili na gostovanju u Svetom Martinu na Muri. Nažalost, polu sezonu nismo završili pobjedom, no nismo ni izgubili. Neriješen ishod možda je i najpravedniji nakon analize onoga što se događalo na terenu. Kada pak pobrojimo sve prilike koje smo ali mi, a koje oni, rezultat je trebao biti debelo na našoj strani. Prvih deset minuta utakmice domaćini se nameću svojom igrom, konkretniji su i čvršći, no bez učinka. Naši igrači "konce igre" hvataju u drugom dijelu prvog poluvremena, kad stvaramo tri-četiri izgledne prilike a usput i pogađamo gredu iz slobodnog udarca(Švenda Deni). No ipak, jednu od takvih prilika Matija Taradi realizira i u zadnjoj minuti prvog dijela zabija za 0-1. Šteta, jer moglo je biti više. I kako to obično biva, dok ne iskoristiš prilike-kazna slijedi. I to u paketu. Paket od dva smiješna i smušena gola primamo u 38. i 39.minuti i gubimo s 2-1. Reakcije vratara i uže obrane u ovim situacijama opet nisu bile na razini. Nakon toga pokazujemo karakter, opet uspostavljamo inicijativu i stvaramo nekoliko stopostotnih prilika. I opet ne zabijamo. U 45.minuti imamo i opravdano dosuđeni jedanaestereac, nakon igranja domaćeg igrača rukom u kaznenom prostoru. No, loš udarac Taradija domaći golman brani. Sreća nas je ipak pomilovala u 55.minuti kad Marko Toplek, nakon jednog ubačaja iz kuta, u gužvi biva najspretniji i postiže gol za 2-2. Ostaje žal jer imamo gredu, promašeni penal i još barem 5-6 izglednih prilika, a ne pobijedimo utakmicu. No igra nas može veseliti, ekipa izgleda dobro u svim linijama i nijedna nas momčad u ovom prvenstvu nije nadigrala. S nestrpljenjem očekujemo proljetni dio prvenstva.
Igrali su:Tin Horvat, Ivan Bašek, Luka Juras, Marko Toplek, Patrik Horvat, Tino Švenda, Matija Taradi, Niko Jančec, Marino Bartolić, Deni Švenda i Noel Drvenkar(Moreno Drvenkar). Trener:Tomislav Podgorelec.
Nedostajali:Niko Hertl, Karlo Vrbanec.