DRUGA NL-ZAPAD
30. svibnja 2019., 17:00
NK VARAŽDIN
2 - 1

U Četvrtak 30.5.2019. U - 15 Pioniri odigrali prvenstvenu utakmicu u Varaždinu sa NK Varaždin II i izgubili sa 2 - 1. Samu utakmicu  otvorili smo odlično,jer već u 1 min. igre nakon ispucane lopte od našeg golmana Taradi S., Hadeljan P. bježi domaćoj obrani i postiže gol za naše vodstvo od 0 - 1. Nakon našeg brzog postignutog gola , u našu igru uvela se neka bojažljivost i strah , gdje smo počeli puno griješiti sa krivim odigravanjima i predaleko smo stajali od protivničkog igrača. Tako nam se desila velika pogreška u obrani unutar 16 m kada naš igrač radi prekršaj nad domaćim igračem,nepotrebno i domaćin ima 11 m u 12 min. igre gdje realizira penal i poravnava rezultat na 1 - 1. Nakon primljenog gola naša igra i dalje je bojažljiva , tako da domaćin nakon naše izgubljene lopte udarcem cc 25 m od našeg gola , gdje nitko ne izlazi u blok postiže euro gol za vodstvo od 2 - 1 u 22 min. igre. Do poluvrijemena igralo se ravnopravno na samom terenu , tako da na poluvrijeme odlazimo sa negativnim rezultatom od 2 - 1 za domaćina. Za tu dosta bojažljivu igru utjecao je i sam teren , jer smo igrali prvi puta na umjetnoj travi koja je bila i lošeg stanja. Drugo poluvrijeme počeli smo igrati kvalitetnije , sa više odigravanja,domaćinu nismo dozvolili da razviju igru. Igra se odvijala između dva šesnaesterca , tako da sa obije strane nije bilo završnih udaraca prema golovima. Ipak mi smo uspjeli u 60 min. igre stvoriti 100 % šansu za poravnavanje rezultata kada Hadeljan P. izlazi sam pred domaćeg golmana ali pogađa stativu od koje se lopta odbija u gol aut. Po prikazanome,posebito u drugom poluvrijemenu naši igrači zaslužili su barem neriješen rezultat, što bi bilo i najpravednije.
Nedostajao: Jančec G.
Sastav: Taradi S. - Blažona J. - Đurkin L. - Šegović L. - Vugrinec Noa - Gazdek P. ( 36 min. Vugrinec Niko ) - Antonović A. - Cirkvenčić F. - Vlašić P. - Dodlek K. ( 56 min. Juras N. ) - Hadeljan P.
Strijelci :  0  -  1    1 min. Hadeljan P. - asi. Taradi S.