28. lipnja 2020.

NOGOMETNO DRUŽENJE U DUNJKOVCU

Minule subote gostovali smo kod dragih nam sportskih prijatelja u Dunjkovcu....

Na poziv Nogometne škole Međimurec/Sloboda minule subote gostovali smo sa svim ekipama na sportskom druženju koje je trajalo cijeli dan.Od samoga jutra izmjenjivali su se igrači obiju škola u šest kategorija. Osim što smo boli toplo primljeni isto tako domaćin je počastio sve prisutne roditelje i igrače hranom i osvježenjem koje je bilo više nego potrebno jer je od samoga jutra temperatura bila visoka.Ovo je lijepi primjer kako bi Nogometne škole trebale surađivati, kroz utakmice u kojima rezultat nije primaran te razmjenom iskustava pridonjeti još većem i boljem razvoju istih a na dobrobit djece za koje se i sve ovo organizira.Velika ZAHVALA domaćinima na srdačnom prijemu, a za nas obaveza da se organizacijom ovakvog sportskog druženja na našim terenima odužimo na lijepim iskustvima.Kad smo već odigrali brojne utakmice donosimo i izvještaje trenera koje smo primili.

POČETNICI (U7)

Iako u novom sastavu, najmlađi članovi Nogometne škole pružili su i više nego odličnu partiju protiv vršnjaka iz NŠ Međimurec/Sloboda. Konačan rezultat 17-1 dosta govori koliko smo nadmoćniji bili u samoj igri. 10 golova zabio je Dorian Tizaj, 5 golova Ian Herman, dok je 2 gola postigao Karlo Piknjač. Zahvaljujemo domaćinima što su pristali igrati 6+1, pošto smo još na početku priprema, pa smo malo ''kratki'' u broju igrača. Čestitke svim igračima na izvanrednoj utakmici!

Igrali su: Karlo Piknjač, Grga Kamenić, Mario Piknjač, Borna Domjanić, Ian Herman, Dorian Tizaj, Šimun Baranašić, David Sečan.

POČETNICI (U8)

Odmah nakon utakmice U7, uslijedila je utakmica U8. Dosta sparno i vruće vrijeme ostavilo je malo traga na igračima, pošto neki igrači koji igraju za U7, igraju i za U8. U utakmicu se krenulo malo s teškim nogama, pa smo na početku gubili 1-0. No, kao da su naši dečki trebali doći na ''radnu temperaturu'', pa smo vrlo brzo preokrenuli rezultat, te smo vodili 3-1. Svježi domaćini su uspjeli izjednačiti, te smo vidjeli zanimljivu završnicu. Naši dečki su pred kraj smogli još snage, te smo poveli 4-3, da bi, doslovno, u posljednjim sekundama susreta domaćin uspio izjednačiti na 4-4. Bila je to još jedna odlična partija naših dečkiju, koji su prvi put zaigrali u ovom sastavu. Po dva gola zabili su Ivano Horvat, te Deni Brodarić.

Igrali su: Šimun Baranašić, Deni Brodarić, Ivano Horvat, Dorian Tizaj, Duje Domjanić, Andrija Lovrenčić, Karlo Piknjač, Mario Piknjač, David Sečan, Ian Herman.

Trener:Marko Ružić

LIMAČI (U11)
NŠ MEĐIMUREC/SLOBODA - NŠO MALA SUBOTICA  2-4 (2-2)
Druga prijateljska utakmica u samo nekoliko dana donijela je našoj ekipi Limača i prvu pobjedu. Iako uvod utakmice nije slutio na dobro, probudili smo se sredinom prvog poluvremena i uspjeli skrenuti utakmicu u svom smjeru. Očajni početak utakmice, ležernost i smušenost u užoj našoj obrani omogućili su domaćinima da postignu prvi gol već u 20.sekundi, a u 7.minuti i drugi. Nije još ni počelo, a već smo gubili 2-0. Neshvatljivo loše, zbunjeno i indolentno je izgledala naša ekipa. Izgledalo je kao da su se nekakav strah i nesigurnost uvukli u našu momčad. No ipak, polagano se budimo i smanjujemo rezultat golom Gabrijela Sovara u 17.minuti, a potpuni se povratak dešava golom Otovčevića iz velike udaljenosti u 23.minuti. U drugom smo dijelu uspjeli otupiti protivničke napade, djelovali smo nešto slobodnije i sigurnije,pa smo tako do kraja susreta potpuno preokrenuli rezultat i golovima Plantaka iz slobodnog udarca u 40. te Abela Taradija u 48.minuti uspjeli postići dva gola za konačnih 2-4 u našu korist.
Igrali su:Teo Dominić, Sebastian Vidović, Roko Plantak, Otto Bernat Otovčević, Marin Plaftak, Gabrijel Sovar, Vito Horvat, Karlo Bedić, Lucian Cvrtnjak, Abel Taradi, Noa Gregorinčić. Trener:Tomislav Podgorelec.
Nedostajali:Kevin Vurušić, Sven Križan, Fran Kočiš.
MLAĐI PIONIRI (U13)
NŠ MEĐIMUREC/SLOBODA - NŠO MALA SUBOTICA  1-5 (1-3)
Vrlo dobra partija mlađih pionira ove subote u Dunjkovcu. Po uvjetima vrlo teškim za igru, odrađena je utakmica na prilično visokoj razini, što trkački što igrački. Cijelim smo tijekom susreta dominirali i kontrolirali igru. Vrlo brzo smo postigli dva pogotka, strijelci su bili Jakov Zadravec i Noa Žvorc. Maksim Juras je dodao još jedan gol do poluvremena za visokih 0-3. Tračak nade za domaćine bio je pogodak iz jedanaestreca u 35.minuti za 1-3, nakon nespretne reakcije i igranja rukom našeg obrambenog igrača. Drugi dio protekao je u prilikama pred oba gola, no više je opasnih situacija bilo pred domaćim vratima. Noa Žvorc postigao je početkom drugog dijela svoj drugi pogodak, nakon odličnog solo-prodora, a konačnih je 1-5 postigao kapetan Žinić iz slobodnog udarca. Drugi su dio, također, obilježile brojne izmjene i rotacije obaju trenera. Sve u svemu, više nego zaslužena pobjeda naše ekipe.
Igrali su:Mateo Rebernik, Martin Piknjač, Noa Žvorc, David Žinić, Vito Kocijan, Fran Horvat, Sven Mesarić, David Horvat, Jakov Zadravec, Ivano Barić, Maksim Juras(Abel Baranašić, Pavlo Gazdek, David Bedić, Domagoj Debelec, Dario Lovrenčić). Trener:Tomislav Podgorelec.

NŠ MEĐIMUREC / SLOBODA  -  NŠO MALA SUBOTICA  2 - 2 (1-0)
Drugu pripremnu utakmicu  U-15 Pioniri odigrali ove Subote 27.6. u Dunjkovcu sa NŠ Međimurec/Sloboda . Utakmicu smo otvorili dobro , napadački tako da već u 2 min. igre imamo slobodan udarac koji izvodi Taradi M. ali lopta ide pokraj gola. Početnu inicijativu i čvrstoću u igri imamo još nekih 15 min. igre u kojem periodu smo napravili par gol prilika ali nam je falila prisebnost u završnici. Nakon toga u 18 min. igre domačin vrši kontra napad i dolazi do vodstva od 1 - 0, tu smo slabo reagirali u postavljanju faze obrane. Domačin do kraja poluvremena aktivniji i ima par prilika ali naš golman Horvat T. dobro reagira.U drugo poluvrijeme ušli smo odlučniji i agresivniji što se nam isplatilo jer u 37 min. igre nakon prekršaja nad Cirkvenčić F. slobodan udarac izvodi Taradi M. i postiže gol za 1 - 1. Tokom drugog poluvremena bili smo bolja ekipa , stvorili smo par dobrih prilika ali treba nam kvalitetnija završnica. Ipak u 63 min. igre dolazimo do vodstva od 1 - 2 nakon prodora Horvat P. koji ubacuje loptu na drugu stativu do Taradi M. koji odličnim udarcem postiže gol. Naše vodstvo trajalo je kratko jer već u 65 min. igre domaćin poravnava rezultat na 2 - 2 nakon brze kontre i slabo postavljene naše linije u obrani. Na kraju utakmica završila neodlučno što je po prikazanome i pravedno.Kod naših igrača vidio se umor a i nedostatak Žinić D. koji je izostao zbog povrede.
Strijelci: 1-0  18 min.
              1-1  37 min. Taradi M. - asi. Cirkvenčić F.
              1-2  63 min. Taradi . - asi. Horvat P.
              2-2  65 min.
Igrali su : Horvat T. 70 min. - Juras L. 70 min. - Toplek M. 70 min. - Drvenkar N. 35 min. - Vrbanec K. 59 min. - Horvat P. 70 min. - Cirkvenčić F. 70 min. - Jančec N. 70 min. - Taradi M. 63 min. - Bartolić M. 58 min. - Kerovec D. 63 min. ( još su igrali : Ružić J. 33 min. - Toplek S. 46 min.)
Nedostajali: Žinić D. povreda i Hertl N.?

JUNIORA U 17

NŠ MEĐIMUREC/SLOBODA  -  NŠO MALA SUBOTICA  5 -1 (2-1)
Prvu pripremnu utakmicu Juniori U17 odigrali su ove Subote 27.6. u Dunjkovcu sa NŠ Međimurec/Sloboda i uvjerljivo izgubili. Sam početak susreta nagovjestio je da će domaća ekipa dominirati na terenu jer je njihova želja i volja za igrom bila puno motiviranija od naše ekipe koja je krenula u susret mlako i bezvoljno. Prvim napadima smo se nekako obranili da bi u 8 min. igre nakon kornera primili gol za 1-0. Slijedila je i dalje bolja igra domaćina ali mi uspijevamo poravnati rezultat na 1-1 u 18 min. igre kada Hadeljan P. presječe loptu domaćinu i postiže gol. Do poluvremena igralo se pretežito na našoj polovici i u samoj završnici poluvremena primamo gol u 39 min. igre za 2-1 nakon velike pogreške u našoj obrani. U drugom poluvremenu postojala je samo jedna ekipa sa voljom za igranjem a to su bili domaćini koji su u tom drugom dijelu postigli još 3 pogotka redom u 42 min. igre postižu gol za 3-1, pa slijedi novi pogodak u 54 min. igre za 4-1 i konačni rezultat je postavljen u 73 min. igre za 5-1 za domaćina koji je na ovoj utakmici bio raspoložen za igrom. Na ovoj utakmici iako smo visoko izgubili dobili smo mladog golmana Hadeljan L. koji odličnim obranama nas je spasio još od većeg poraza. Za našu slabu izvedbu nema opravdanja niti što nam je falilo par igrača , niti što se stvara nova ekipa , želja i volja za igrom mora uvijek postojati , ovo je velika opomena svima.
Igrali su: Hadeljan L. 80 min. - Vugrinec M. 57 min. - Ciglar T. 80 min. - Jančec G. 80 min. - Horvat L. 60 min. - Antonović A. 80 min. - Slaviček F. 32 min. - Šegović L. 72 min. - Cirkvenčić N. 60 min. - Mikulaj I. 80 min. - Hadeljan P. 80 min. ( Blažona J. 43 min. - Juras N. 28 min. - Puklek D. 28 min. - Martinec L. 20 min.)
Strijelci: 1 - 1     8 min.
              1 - 1   18 min. Hadeljan P.
              2 - 1   39 min.
              3 - 1   42 min.
              4 - 1   54 min.
              5 - 1   73 min.