19. prosinca 2021.

IZVEŠTAJ TRENERA: MLAĐI PIONIRI U13

Izvještaj trenera za ekipu Mlađi Pioniri U13

Najbrojnija naša ekipa ove sezone(U13), koja u rosteru ima čak 23 igrača, krenula je s pripremama također krajem lipnja. Za vrijeme našeg Ljetnog kampa dodatno su posložene stvari i krenulo se u novu sezonu u 2.HNL. Brojnost igrača, koliko je dobra zbog izoštrene konkurencije, toliko je i problematična za trenera jer dovodi do situacije da se ne mogu zadovoljiti oni svi kriteriji koji bi se u idealnim uvjetima htjeli zadovoljiti, a to su – dobra igra, dobar rezultat i prava minutaža za svakog igrača ponaosob. U takvoj situaciji nešto od toga trpi, a u ovom slučaju je riječ o minutaži a djelomično i rezultat. U stvaranju igre i uigravanju momčadi, rezultat nije bio na razini željenog ali ni na razini naših prikazanih igara. Igra je svakako bila bolja nego li su rezultati na kraju polusezone. U nekim je utakmicama ponestalo i sportske sreće, ali najveći je problem bio velik broj rotacija trenera(zbog davanja minutaže svih igračima) čime se razbijao ritma igre a posljedično i mogućnost da se postigne rezultat. Zbog  velikog broja igrača igrale su se kroz tjedan prijateljske utakmice, kako bi igrači koji manje igraju u prvenstvu ipak skupili neke minute. Prvenstvo smo završili na 7.mjesto s 10 bodova uz gol-razliku 15-28. Realno nam tu nedostaje nekih 4-5 bodova, kojim smo mogli završiti mjesto ili dva gore, no proljetni dio sezone nam je svakako prilika da nadoknadimo propušteno. Računamo li i prijateljske utakmice postigli smo ukupno 32 gola. David Bedić i Vito Kocijan su postigli po 5, Abel Baranašić 4, po 2 su postigli Noah Gregorinčić, Maksim Juras, Vito Horvat, David Horvat, Abel Taradi i Gabrijel Sovar, dok su jednom mrežu suparnika tresli Domagoj Debelec, Martin Piknjač, Ivano Barić i Luka Hlišć.

Trener: Tomislav Podgorelec