1. kolovoza 2023.

NŠ RUDAR - NŠO  MALA  SUBOTICA  0-3 (0-1)

Pobjeda Pionira U15 u prvoj pripremnoj utakmici....

U otvaranju nove sezone Pioniri U15  u  nedjelju  30.7.2023.  odigrali su prvu  pripremnu utakmicu sa NŠ Rudar u Murskom Središću. Budući da su godišnji odmori, ovu utakmicu odigrali smo u nedostatku pet igraća. Djeca su u utakmicu ušli hrabro, borbeno i dobro organizirano u fazi obrane i u brzoj tranziciji prema naprijed opasni po gol domaćina. U takvoj jednostavnoj igri imamo od početka susreta u dva navrata dobre akcije sa dobrim udarcima po golu. U 10. minuti dolazimo do pogotka kada Piknjać Martin dobro proigrava loptu do Kocijan Vita koji postiže pogodak za 0-1. Do poluvremena igramo kvalitetnije te smo stvorili par čistih gol prilika ali bez koncetracije za završni precizniji  udarac. U takvoj igri poluvrijeme završava našim minimalnim vodstvom od 0-1. U drugom poluvremenu ista priča iz prvog djela. Imamo kontrolu nad igrom, posjed lopte, kreativniji smo u igri ali završnica nam je slabija točka u igri. Domaćin je tokom susreta imao tri dobre prilike ali smo u fazi obrane dobro reagirali. Da  ne bi susret završio samo sa jednim postignutim pogotkom u 62 minuti Tomašek Marko izvodi korner a pred golom se najbolje snalazi Gregorinčić Noa koji postiže pogodak za 0-2. U samoj završnici  utakmice u 69. minuti Kocijan Vito izvodi dobro  slobodan udarac a na odbijenu loptu Juras Maksim dobro reagira i postiže pogodak za 0-3 što je bio i konačan rezultat za potpuno zaslužena pobjedu naše ekipe . Djeca su ovu utakmicu odigrala za pohvalu, sabrano, mirno i kvalitetno iako još ima prostora za napredovanjem.
Strijelci : 0 -1    10 min.  Kocijan V. - asi. Piknjać M.
               0 - 2   62 min.  Gregorinčić N. -asi. Tomašek M.
               0 - 3   69 min.  Juras M. - asi. Kocijan V.
Igrali su : Cirkvenčić V., Juras M. ( 36" Gregorinčić N. ), Kocijan V., Plantak R., Tomašek M. ( 67" Juras M. ), Horvat V. ( 55 " Sovar G. ), Horvat D., Barić I., Vidović S. ( 55" Taradi A. ), Debelec D., Piknjać M.
Nedostajali : Janković L., Obadić D., Gazdek P., Nađ N., Hrastić K.