27. kolovoza 2023.

POBJEDA PIONIRA U15

Pioniri pobijedili u pripremnoj utakmici odigranoj u Turčišću....

NŠ DINAMO/ZELENKO - NŠO MALA SUBOTICA  4-7 (3-5)

U pripremnoj utakmici Pionori U15 u nedjelju 27.8.2023. ostvarili su pobjedu nad ekipom NŠ Dinamo/Dinamo odigrane u Turčišću. Uvodni  dio utakmice otvorili smo jako dobro. Već u 3. minuti Horvat David  promašuje zicer nakon dobro odigrane lopte od strane Barić Ivano. Napadi se nižu jedan za drugim. U vodstvo od 0-1  dolazimo u 5. minuti kada Vidović Sebastijan oduzima loptu protivničkom igraću i postiže gol. Već u slijedećoj 6. minuti u dobroj akciji Piknjać Martin dodaje loptu za Barić Ivana koji slabo puca po golu. U prvom izlasku domaće ekipe prema našem golu dolazi do poravnanja rezultata na 1-1 u 7.minuti kada obrambeni igrač slabo reagira u duelu jedan na jedan a naš golman nije mogao obraniti udarac. Sada slijedi pet minuta dobre igre domaćina. U 11. minuti dolaze u vodstvo od 2-1 kada naš golman nepotrebno izlazi sa svog gola. Smušenost u našoj ekipi domaćin kažnjava novim golom u 12. minuti kada olako prelaze kroz našu veznu liniju te užu obranu i to je vodstvo od 3-1. Polako se opet budimo i u 16. minuti smanjujemo vodstvo na 3-2. Vidović Sebasijan dobro odigrava loptu za Tomašek Marka koji postiže gol.  U 21. minuti Tomašek Marko sam golmanom ali ide udarac preko gola. Piknjać Martin slabo reagira u izglednim prilikama u 22. i 23 minuti. Ipak  nagrada za ovu opsadu domaćeg gola dolazi u 25. minuti kada domaći golman radi prekršaj nad Vidović Sebastijanom unutar kaznenog prostora a siguran realizator bio je Tomašek Marko za poravnanje rezultata na 3-3. Tu nismo stali, već u sljedećem napadu u 26. minuti Vidović Sebastijan izlazi sam pred golmana ali dodaje loptu u naručje golmanu. Ipak dolazimo do novog gola u 28. minuti Piknjać Martin je asistent a strijelac gola Horvat David za 3-4.  Naša nadmoć u igri okrunjena je golom u 34. minuti asistent je bio Vidović Sebastijan a strijelac gola Barić Ivano za 3-5. Budući da je bila velika vrućina igra u drugom djelu  odvijala više po sredini terena uz našu za nijansu opasniju igru prema domaćem golu. U takvoj mirnijoj igri ipak dolazimo do gola u 51. minuti u asistenciji Piknjać Martina gol postiže Tomašek Marko za 3-6. Slijede dva velika promašaja naših igraća u 60 minuti Vidović Sebastijan sa golmanom ostaje neprecizan i u 62. minuti udarac Piknjać Martina završava preko gola. Domaćin u rijetkim prelascima na našu polovicu u 64. minuti ima kazneni udarac kojega je napravio naš golman a domaćin isti realizira te smanjuje na 4-6. I u posljednjoj minuti igre postižemo gol za 4-7 uz asistenciju Nađ Noe gol postiže Horvat Vito  za zasluženu pobjedu naše ekipe .
Strijelci : Tomašek Marko 3 gola, Vidović Sebastijan , Horvat David ,Barić Ivano i Horvat Vito po 1 gol.
Igrali su : Taradi Abel ( 45 " Hrastić Karlo ) - Debelec Domagoj - Juras Maksim - Obadić Dino ( 45" Nađ Noa ) - Tomašek Marko - Horvat Vito -  Barić Ivano - Horvat  David - Sovar Gabrijel ( 36" Zadravec Jakov - 58" Obadić Dino ) - Vidović Sebastijan - Piknjać  Martin ( 64" Sovar Gabrijel)
Nedostajali : Cirkvenčić Vinko - Gazdek Pavlo - Plantak Roko