16. rujna 2023.

PRIPREMNA UTAKMICA KATEGORIJE U13

Mlađi Pioniri odigrali su pripremnu utakmicu u gostima kod NK Nafte u susjednoj Sloveniji..

NK Nafta Lendava - NŠO Mala Subotica 4-0 (3-0)

Naši igrači kategorije U13 su u četvrtak gostovali kod vršnjaka iz Slovenskog drugoligaša NK Nafte iz Lendave. Slovenske ekipe u ligaškom natjecanju za kategoriju U13  igraju na igralištu manjih dimenzija sa manjim brojem igrača i manjim golovima. Iskreno naši igrači nisu se baš snašli u sustavu 8+1 na malom terenu te su u uvodnom dijelu utakmice griješili sa poprečnim dodavanjima u zadnjoj liniji. Vrlo brzo smo imali dva gola zaostatka. Motivacija naših igrača je bila na visokoj razini te smo nakon 15 minuta uspjeli uspostaviti ravnotežu. Imali smo nekoliko prilika te su naši igrači bili sve opasniji ali slovenski golman je dobro reagirao. Najveću priliku smo propustili kada nismo uspjeli realizirati indirektni udarac sa svega nekoliko metara od gola.
Na samom kraju prvog poluvremena domaćini postižu još jedan pogodak. U drugom poluvremenu igrali smo  taktički mnogo bolje. Adaptiraali smo se na brzu podlogu te kreirali nekoliko vrlo izglednih situacija gdje su naši igrači sami izlazili pred protivničkog golmana ali nije bilo dovoljno kvalitetne završnice. U vrlo otvorenoj igri obiju momčadi domaćini postižu još jedan pogodak te utakmica završava pobjedom domaće ekipe sa 4-0. Realno govoreći rezultat utakmice definitivno nije mjerilo omjera kvalitete ekipa i odigrane utakmice. Bilo bi zaista interesantno prognozirati rezultat utakmice da slovenski igrači dođu odigrati uzvratnu utakmicu na naš teren, natjecateljski sustav velikog terena te sa pravilima igre velikog nogometa. Sve u svemu pozitivno iskustvo naših igrača u perspektivnoj sportskoj sredini poput NK Nafte Lendava. Osim stjecanja novog iskustva imali su prilike upoznati nove nogometne prijatelje.
Sastav : Dominić Teo, Horvat Ivano, Lovrenčić Andrija, Brodarić Deni, Bedić Karlo, Plaftak Marin , Cvrtnjak Lucian, Dorian Tizaj , Mihinjač Lukas,
- još su igrali : Karlo Piknjač, Jakov Držanić, Ivan Fran Botić , Nikša Zeko, Leon Kreslin i Baranašić Šimun.