8. kolovoza 2021.

PRIPREMNE UTAKMICE

I ovoga vikenda ekipe naše škole aktivne su bile u sklopu priprema za novu sezonu....

Svoju prvu pripremnu utakmicu za novu sezonu Limači U11 odigrali su u Murskom Središću. Domaćini NŠ “Rudar nimalo "gostoljubiv" na terenu te nam je nanio poraz od 3-2( 1-0) .Bila je to vrlo izjednačena  i borbena utakmica u kojoj su naši igrači ravnopravno igrali s svojom vršnjacima iz Murskog Središća. Naša je momčad na početku imala dvije odlične prigode (Križan),te nekoliko dobrih akcija , međutim domaća je bila ta ekipa koja je povela prvo poluvrijeme. Naša je momčad pokazala volju, htijenje i borbenost, i uz takav pristup na početku drugog dijela izjednačila rezultat preko Svena Križana. Nakon 10 minuta drugog dijela i izjednačene igre gubimo koncentraciju u obrani i brzo dobivamo dva gola a uz to još je domaćin i promašio kazneni udarac. Nakon kriznog trenutka posljednjih deset minuta igramo više prema napada te Sven postiže svoj drugi pogodak. Važno je napomenuti da je naš golman imao i nekoliko odličnih intervencija te samim time i držao rezultat do kraja utakmice neizvjesnim. Na samome kraju smo imali još dvije dobre prigode za izjednačiti rezultat ,međutim nismo uspjeli. Čestitke igračima na trudu i zalaganju.

Prisutni :Teo Dominić, Bedić Karlo, Križan Sven, Lovrenčić Andrija, Horvat Ivano, Cvrtnjak Lucian, Tizaj Dorian, Deni Brodarić, Matija Kocijan, Jakov Držanić.

Trener: Petar Ružić

Nedostaju: Baranašić Šimun, Plaftak Marin, Mihinjač Lukas

Ove subote naša kadetsko - juniorska ekipa odigrala je pripremnu utakmicu sa kadetskom ekipom Varteksa i izgubila sa 7 - 1. Uvodni dio susreta dobro smo otvorili jer smo u 2. i 10. min. igre preko Juras N. imali velike prilike za gol koji iste ne koristi za naše vodstvo. Domaćin to kažnjava u 8 min. kada obrana slabo reagira te ne izlazi u blok te udarac sa ruba kaznenog prostora koji završava u našem golu za 1 - 0. Slijedi raznovrsnija i dominantnija igra domaćina koji nas kažnjavaju na našim opet velikim pogreškama u obrani. Hadeljan P. promašuje veliku priliku za smanjenje rezultata a da bi nas domaćin opet kaznio golom nakon slabe reakcije obrane. U našoj igri tokom prvog poluvremenu vezna linija kao da nije postojala a u obrani su se dešavale prevelike pogreške da bi rezultat bio povoljniji. U tom dijelu utakmice istaknuo nam se jedino naš golman Hadeljan L. koji je obranio par teških udaraca. U drugom poluvremenu početnih 25 min. igre odigrali smo dosta dobro , imali nešto više loptu u nogama , postigli smo gol u 52 min. kada iz kontre Martinec L. odigrava loptu do Hadeljan P. koji postiže gol za 4 - 1. Umjesto da se nastavi dobra igra opet dolaze velike pojedinačne pogreške igraća u posljednjih 13 min. igre gdje primamo tri pogotka. Kroz utakmicu vidjela se razlika kvalitete i pristup samoj igri. Igra bez lopte sa puno trčanja, toga kod nas nije bilo i na tome treba poraditi. U našoj ekipi jedino su oba dva golmana Hadeljan L. i Horvat T. odradili utakmicu kako treba dok pak nam je ostali dio ekipe još na "odmoru"
Igrali su : Hadeljan L. ( 41 m. Horvat T. ) - Blažona J. ( 41 m. Kerovec D. ) - Toplek M. - Šegović L. ( 60 m. Blažona J. ) - Žinić D. ( 75 m. Šegović L. ) - Vrbanec K. ( 60 m. Juras N. ) - Taradi M. - Cirkvenčić F. - Jančec N. - Hadeljan P. - Juras N. ( 24 m. Martinec L. )
Nedostajao : Jančec G. ( praksa )
Trener : Makar Stjepan
Danas u nedjelju naša ekipa pionira sastavljena igračima U-15 / U-16 odigrala je pripremnu utakmicu u Cirkovljanu i zabilježila pobjedu od 0 - 3. Utakmicu smo odigrali sa dvije postave. U prvom poluvremenu igrala ekipa 2007/08 godišta koja će igrati regionalnu ligu , njih 11 igrača koji su odlično parirali starijim i fizički jačim igračima domaćina. Kontrolirali smo tokom poluvremena situacijom na samom terenu , posjed lopte je bio dobar , odigrane lopte su bile dobre , prema naprijed odigrane lopte dobre. U prvom poluvremenu postigli smo i gol u 5 min. nakon dobre akcije za naše vodstvo od 0 - 1 pobrinuo se Zadravec J. nakon proigrane lopte Mesarić S. U prvom poluvremenu domaćin je uputio par dobrih udaraca ali je naš golman dobro reagirao. Naša ekipa nakon postignutog gola imala je još par dobrih udaraca prema golu. Budući da se utakmica odigrala 2 x 40 min. u drugom poluvremenu uveli smo novih sedam igrača godišta 2006. koji su popunjeni igračima iz prvo djela potpuno dominirali na terenu , tako se utakmica odvijala samo u jednom pravcu a to je bilo različitost napada naše ekipe prema domaćem golu. U takvoj igri postigli smo još dva gola i to u 42. min. nakon povratne lopte Cirkvenčić F. Taradi M. postiže gol za 0 - 2 i u 54. min. nakon kornera Horvat P. gol postiže Žinić Denis za 0 - 3. U takvoj dobroj raznovrsnoj igri u završnici falila nam je mirnoća odnosno preciznost samog udarca i sam rezultat bi bio još pozitivniji za našu ekipu. Sa prikazanome od naše ekipe na utakmici moramo biti zadovoljni .
Strijelci : 0 - 1    5 min. Zadravec J. - asi. Mesarić S.
              0 - 2   42 min. Taradi M. - asi. Cirkvenčić F.
              0 - 3   54 min. Žinić De. - asi. Horvat P.
Igrali su I poluvreme: Horvat T. - Žvorc N. - Juras L. - Žinić Da. - Ružić J. - Horvat P. ( 17 m. Žinić De. -27 m. Horvat P. )  - Tomašek M. - Marušić M. ( 30 m. Taradi M. - 35 m. Marušić M. ) - Lovrenčić D. - Zadravec J. - Mesarić S.
II poluvreme : Horvat T. - Juras L.  ( 60 m. Žinić Da. ) - Toplek M. - Vrbanec K. - Cirkvenčić F. - Žinić De. - Jančec N. - Taradi M. - Horvat P. ( 60 m. Žvorc N. ) - Mesarić S. ( 60 m. Marušić M. ) - Kerovec D. ( 46 m. Zadravec J. )