13. svibnja 2023., 12:15
0 - 10
NA MEĐIMURJE Čakovec
IGRALIŠTE NK OMLADINAC Strelec/Držimurec

U subotu 1.5. na igralištu NK Omladinac Držimurec / Strelec naši igrači kategorije U13 odigrali su prvenstvenu utakmicu Druge nogometne lige Središte sjever za mladež sa NA Međimurje.
Utakmica sa dva potpuno različita poluvremena. Iako su gosti opravdali ulogu velikog favorita u prvom poluvremenu naša ekipa je mogla ostvariti aktivan rezultat utakmice da smo bili prisebniji u napadu. Inicijativu su naši igrači prepustili gostima i fokusirali se na kontranapade. Sebastian Vidović je dva puta izašao sam pred golmana a Karlo Bedić jednom no golman gostiju  je kvalitetno reagirao te nije dozvolio postizanje pogotka. Sa druge strane, gosti su svaku polupriliku pretvarali u pogotke. Na prekide i ubačaje sa strane nismo nikako reagirali. Voljni moment kod pojedinih igrača u defanzivnom dijelu igre je bio mizeran. Dopuštali su da protivnički igrači u kaznenom prostoru neometano primaju loptu i postižu zgoditke bez da naši igrači pokušaju obraniti svoj gol. Prvo poluvrijeme je definitivno moglo i moralo biti bolje s obzirom na propuštene prilike. U drugom poluvremenu nije više bilo ni snage ni voljnog momenta. Nažalost sve slabosti kod naših igrača kažnjavane su golovima. Zabrinjavajuće je da na jednoj utakmici naša ekipa čak četiri pogotka primi iz kornera zbog malodušnosti. Bilo je previše "kriznih faza" po nekoliko minuta u kojima smo prelagano dobivali po 2-3 gola u kratkom periodu. Pomalo je i razumljivo s obzirom na godište većine naših igrača kojima je još uvijek teško držati visok tempo i koncentraciju koju je nametnula momčad NA Međimurja. Opet smo igrali bez zamjene sa čak tri mlađa igrača 2012.godišta dok su gosti mijenjali po 5 do 6 igrača odjednom što je donosilo još dodatnu veliku prevagu u trkačkom dijelu utakmice

Trener : Neven Kreslin , prof