25. svibnja 2023., 19:00
NK VARTEKS Varaždin
4 - 1
Igralište Hrašćica

U četvrtak 25.5.2023. Pioniri  U15 odigrali su prvenstvenu utakmicu sa NŠ Varteks  u Hrašćici. Nakon odlično odigrane utakmice i uvjerljive pobjede protiv NŠ Međimurja odigrane u ponedjeljak u ovoj utakmici uspjeli smo dati otpor do 9. minute kada nam igrač pretrčava naša tri igrača i odigrava na drugu stativu i primamo prejeftin gol  za 1-0. Domaćin ima i dalje inicijativu te naša ekipa nekako uspijeva održati se na minimalnim zaostatku sve do 34. minute kada radimo u obrani početničke greške koje domaća ekipa kažnjava sa pogotkom za vodstvom od 2-0. U prvom poluvremenu naša se igra bazirala više na defanzivi sa rijetkim prelascima prema golu domaćina . U drugom djelu domaćin i dalje bolji na terenu ali rezultat se ne mijenja sve do 52. minute kada iz jednog prelaska na polovicu terena  domaćina Debelec Domagoj odigrava loptu do Zadravec Jakova koji pogađa prečku od koje lopta završava u golu i to je 2-1. Već u slijedećoj  53. minuti dolazi do pogotka nakon pogreške u obrani i to je 3-1. Redaju se pogreška za pogreškom što domaća ekipa koristi i postiže još jedan pogodak u  55. minuti za 4-1. Do kraja susreta uz slabu igru počinjemo biti i nervozni na terenu. Razumljivo da premorenost igrača polako ali sigurno dolazi na naplatu uz učestalost odigravanja utakmica koje se trebaju odigrati u kratkom roku što se vidjelo i danas u igri. Koncetracija pada zajedno sa snagom pa tako trošimo ionako ono malo energije i snage što nam je ostalo na nesportsko naguravanje sa domaćim igračima pa je rezultat toga žuti karton za Janković Leona u 56. minuti da bi u 68. minuti Žvorc N. dobio direkt crveni karton nakon grubog starta na protivničkog igrača. Na kraju zasluženi poraz u utakmici u kojoj nismo pokušali ni nešto odigrati.
Nedostajali:  Tomašek Marko i Piknjać Martin
Trener : Stjepan  Makar