22. svibnja 2023., 19:00
7 - 3
NA MEĐIMURJE Čakovec

U ponedjeljak  22.5.2023. odigrana je zaostala prvenstvena utakmica 20.kola druge nogometne lige Pioniri U15 zapad sa NŠ Međimurje. Obje ekipe imale su po četiri igrača 2008 g. i po devet igrača 2009 g. u sastavu . U takovom izjednačenom godištu utakmica je započela sa obje strane agresivno, borbeno i što je najbitnije igralo se organizirano sa dobrim odigravanjima. Naša ekipa u ranoj fazi igre dolazi do vodstva od 1-0 već u 6.minuti kada Barić Ivano proigrava loptu do Horvat Davida koji postiže lijepi pogodak. U 11.minuti Kocijan Vito izvodi slobodan udarac iz kojeg pogađa prečku. Na samom terenu igra se jako kvalitetno sa obje strane i to u visokom ritmu. Gosti u 24. minuti nakon kornera postižu fliper gol za 1-1. Malu nesigurnost  u našoj igri gosti koriste u 26. minuti kada u dobroj akciji dolaze do pogotka za vodstvo od 1-2 . Naša ekipa se ne predaje te u 31. minuti dolazimo do poravnanja rezultata na 2-2 nakon dobre suradnje Horvat Davida i Zadravec Jakova koji pogađa neobranjivo suprotni kut golmana. U prvom poluvremenu bilo je još par dobrih prilika sa obje strane ali su golmani bili na visini zadatka. Odmah na početku drugog dijela utakmice postigli smo brzi pogodak već u 37.minuti kada nakon oduzete lopte lijepo proigravamo i dolazimo pred gol gostiju gdje Piknjać Martin proigrava Zadravec Jakova koji rutinski posprema loptu u gol za ponovno vodstvo od 3-2. Naše vodstvo trajalo je svega tri minute kada na jednu loptu iz boka slabo reagiramo i iz ničega primamo pogodak za 3-3  u 40. minuti . Igra se i dalje otvoreno napadački. U 45. minuti opet dolazimo u novo vodstvo kada Barić Ivano prodire po boku i odigrava  povratnu loptu Piknjać Martina koji vara golmana i postiže gol za 4-3. U 52.minuti Kocijan Vito odlučuje se na udarac sa cca 30 m od gola i postiže prekrasan pogodak za 5-3. Igrala se 64. minuta kada Barić Ivano oduzima loptu protivničkom igraču i u solo akciji postiže gol za 6-3. Sa postizanjem pogodaka tu nismo stali jer u posljednjoj minuti postižemo pogodak na dodavanje Piknjać Martina svoj drugi pogodak postiže Horvat David u 70. minuti za konačnih 7-3. Što reći nakon ovakve prezentacije igre obiju ekipa. Samo pohvale, a posebno našim igračima na današnjoj izvedbi te visokoj realizaciji prilika koje smo stvorili za ovu zasluženu uvjerljivu pobjedu.  Ako gledamo sve utakmice naše ekipe ove sezone, onda je ovo bila do sada najbolja igra i to cijele ekipe, gdje nije bilo sebičnosti sa velikim trudom i zalaganjem do maksimuma. Sve čestitke igračima na prikazanoj igri u kojoj su uživali navijači ( roditelji ).