27. svibnja 2023., 11:15
3 - 3
NK NOVI MAROF

U subotu 27.5.2023. Pioniri U15 odigrali su posljednje kolo prvenstva Druge NL zapad. Ugostili  smo NŠ Novi Marof, ekipu koja je osvojila prvo mjesto ove sezone 2022/23 dok pak je naša ekipa sezonu završila na šestom mjestu. Ovo nam je bila treća odigrana utakmica u šest dana. Nakon odlične igre i pobjede nad Međimurjem te poraza od Varteksa u ovoj utakmici bili smo jako blizu pobjede nad prvakom lige. U prvom poluvremenu igrali smo jako dobro bili smo bolja ekipa što nam je donijelo i vodstvo od 2-0 . U dobroj igri došli smo do vodstva od 1-0  već u 11. minuti kada Barić Ivano dodaje loptu do Debelec Domagoja koji dobrim udarcem postiže gol za vodstvo od 1-0. Imali smo još par dobrih proigravanja i udaraca prema golu gostiju sve do 30. minute kada dolazimo do povećanja vodstva u akciji kada Piknjać Martin proigrava loptu do Zadravec Jakova koji postiže gol za 2-0. U prvom poluvremenu nadigrali smo goste i potpuno zasluženo došli do vodstva . U drugom poluvremenu kod naše ekipe dolazi pad u igri (umor) što gosti koriste te imaju više od igre. U takvoj igri dolaze do smanjenje rezultata na 2-1 u dobro odigranoj akciji u 46.minuti utakmice. U našoj igri dolazi do pada koncentracije pa se iz tog razloga stvaraju pogreške iz kojih gosti u 53. minuti dolaze do poravnanja rezultata na 2-2. Uz našu malo nervozniju igru ipak se uspijevamo malo podići u igri  te nam to donosi i novo naše vodstvo u 60.minuti. Nakon prekršaja gostiju slobodan udarac izvodi Kocijan Vito koji ubacuje loptu pred gol gostiju i u skoku Zadravec Jakov postiže gol za 3-2. Kada se očekivao kraj utakmice i naša pobjeda trenutak u 68. minuti kada dolazi do kontakta ( kojega je samo vidio sudac ) i pad gostujućeg igrača u našem kaznenom prostoru kojeg isti procjenjuje kao kazneni udarac kojeg gosti realiziraju za 3-3 što je bio i konačan rezultat utakmice. Na kraju proljetnog dijela prvenstva moramo biti zadovoljni postignutim rezultatom. Svu odgovornost odigravanja utakmica odradilo je trinaest igraća. Sve čestitke igračima na postignutom rezultatu .
Nedostajao : Žvorc N.
Treneri : Stjepan Makar