6. lipnja 2023., 19:00
NŠ PUŠĆINE/STRAHONINEC/SAVSKA VES
0 - 1
PIONIRI U16

U  zaostaloj utakmici 19. kola  prvenstva za Pionire u16  gostovali smo kod NŠ  Strahoninec-Pušćine. Utakmica je odigrana u utorak  6.6.2023. u noćnom terminu. Od  samog početka susreta obje ekipe nametnule su  čvrstu i dinamičnu igru. Igralo se kvalitetno, sa puno dobrih odigravanja ali sve te akcije završavale su na razini šesnaest metara ili pokušajima udaraca iz daleka. U 20. minuti iz kosa Tomašek M. izvodi slobodan udarac i pogađa prečku. U prvom poluvremenu u ravnopravnoj igri pogodaka nije bilo. U drugom poluvremenu naša igra u obrani  čvrsta i odlučna  sa brzim proigravanjima prema krilnim napadačima koji sa svojim prodorima prijete prema domaćem golu. Napravili smo puno akcija ali nedostajao nam je završni kvalitetniji udarac ili povratna lopta za udarac prema golu. U tom drugom poluvremenu bili smo bolja ekipa. Domaćin postepeno pada u igri. U 54 minuti igre nakon slabo ispucane lopte domaćeg  igrača Žvorc Noa  iz prve vrši udarac lijevom  nogom i postiže jako lijep gol ,neobranjivo za naše potpuno zasluženo vodstvo od  0-1. Tu nismo stali iako je domaćin pokušavao nešto napraviti prema našem golu naša obrana sa golmanom je kvalitetno reagirala. Mogli smo i morali riješiti utakmicu jer prilika za to je bilo. Pet minuta prije kraja susreta u 65.minuti u našoj ekipi došlo je pada koncentracije u igri tako da na  jednu loptu slabo reagiramo i u našem kaznenom prostoru dolazi do kontakta i sudac dosuđuje kazneni udarac. Domaći igrač snažnim udarcem upućuje loptu preko gola. U samoj završnici imali smo još dvije dobre prilike za pogodak. Na kraju treba pohvaliti obje ekipe na prikazanoj igri koja je bila trkački dobra, agresivna sa dobrim proigravanjima jedino je nedostajala preciznost  završnog udarca. Ova pobjeda još slađa jer smo odigrali utakmicu protiv fizički jače i starije ekipe od naše. Ovo nam je bila sedma pobjeda od osam odigranih utakmica  proljetnog dijela dok smo jednu utakmicu odigrali neodlučno. Postigli smo 19 pogodaka a primili  samo 7.
Sve čestitke igračima na odličnim igrama i na podršci roditelja.
Nedostajali : Kocijan V. , Debelec D. , Barić I. i Nađ N.