2. travnja 2024., 17:00
3 - 3
NŠ SLOGA Čakovec
JUNIORI U19

Ekipa Juniora U19 jučer u utorak odigrala je prvenstvenu utakmicu 13. kola sa ekipom NŠ Sloga. Iako na jučerašnjoj utakmici nismo bili u punom sastavu ( kartoni igrača ), odigrali smo jaku kvalitetnu utakmicu. Obije su ekipe bile raspoložene za igru. Igralo se čvrsto na svaku loptu sa puno trke. Igra na samom terenu bila je izjednačena sa podjednakim događajima pred oba gola. Naša ekipa prva dolazi do vodstva od 1-0 u 8. minuti igre kada u brzoj akciji Cirkvenčić Florijan bježi protivničkom igraču i odigrava loptu do Vugrinec Niko koji pogađa gol. Agresivna igra se nastavlja i dalje. Za goste igraju  dva igrača iz Brazila koji su našoj ekipi zadavali puno problema. U 14. minuti naš igrač gubi duel iz kojeg gosti lagano postižu pogodak za 1-1. U 20. minuti igre Taradi Matija odlično proigrava loptu do Cirkvenčić Florijana koji izlazi sam pred golmana ovaj radi prekršaj izvan kaznenog prostora i umjesto crvenog kartona sudac dodjeljuje samo žuti karton. Loptu si dobro namješta Taradi Matija i preciznim niskim udarcem pogađa gol za vodstvo od 2-1. Od tog momenta igra je postala sa obije strane nervoznija sa dosta prekršaja. Na terenu gosti su  počeli preskakati igru i sa dugim loptama upošljavaju svoje napadače iz kojih imaju par kornera gdje su u skoku bili jači od naše ekipe. Tako u 43. minuti izvode korner i iz skoka postižu pogodak za poravnanje rezultata na 2-2. U drugom poluvremenu igra se svodi na jurnjavu prema oba gola.  Vratari imaju puno posla kojeg isti dobro obavljaju. U jednom prodoru Taradi Matija upućuje snažan udarac vratar gostiju odbija a Oršuš David dobro prati te prima loptu, zaobilazi vratara i postiže pogodak za 3-2 u 67. minuti. Agresivna igra i sa prečvrstim startom  gostujući igrač dobiva crveni karton. U prvom poluvremenu od naše strane požutio je Cirkvenčić Florijan da bi u drugom djelu žuti karton zaradili Tomašek Marko i Cirkvenčić Vinko. Gosti ne posustaju u igri sa dugim loptama što im donosi pogodak u 75. minuti kada sa boka nabacuju na drugu stativu i lagano postižu pogodak za 3-3. Do kraja susreta igra se na sve ili ništa. Gostujući vratar u par navrata brani nemoguće teške lopte. Slijedi pred kraj susreta nepotreban preoštar start Juras Noe na sredini terena koji za to dobiva izravni crveni karton. U samoj završnici gosti su mogli doći do pobjede ali naš vratar dobro reagira tako da ova žustra, borbena i trkački jako dobra utakmica završava neriješenim rezultatom  što je objektivno i realan rezultat.