18. travnja 2024., 20:00
4 - 2
NŠ DONJE MEĐIMURJE
JUNIORI U19

U četvrtak Juniori U19 odigrali su prvenstvenu utakmicu sa NŠ Donje Međimurje. Nakon prošlog kola i ostvarene pobjede u gostima naša je ekipa nastavila dobrom igrom te smo uspjeli zabilježiti novu pobjedu. Iako oslabljeni, bez nekolicine igrača u utakmicu smo ušli jako dobro. Već u ranoj fazi utakmice, u 10. minuti dolazimo do vodstva od 1:0  kada u brzoj akciji Cirkvenčić Florijan odigrava loptu do Taradi Matije koji koristi svoju brzinu i driblingom se rješava protivničkih igrača te postiže pogodak. U 15. minuti Taradi Matija izlazi sam pred vratara gostiju ali lopta pogađa istog. Gosti se polako bude i u 18. minuti pogađaju stativu. U 24. minuti radimo slabu procjenu lopte koja završava u korneru. Gosti izvode korner iz kojeg postižu pogodak za 1:1. Nakon pogotka gostujuća ekipa igra aktivnije. U 32. minuti rade dobru kombinaciju iz koje dolaze do preciznog udarca sa cca 18 metara za vodstvo od 1:2. Postepeno se opet dižemo u igri. U 42. minuti Vugrinec Niko se odlučuje na udarac cca 20 metara od gostujućeg gola te postiže pogodak za 2:2. Kada se očekivao kraj poluvremena na polovici terena Cirkvenčić Florijan u solo izvedbi koristi brzinu i postiže pogodak za novi preokret rezultata u našu korist za 3:2 u 45. minuti. U drugom dijelu igra se otvoreno sa obije strane iz kojih proizlaze dobri udarci koje odlično brane oba vratara. Gosti su imali veliku priliku poravnati rezultat u 55. minuti ali naš vratar Cirkvenčić Vinko u dva navrata odlično reagira. Naša ekipa imala je dvije velike prilike i to u 57. i 71. minuti Vugrinec Niko odlučuje se na udarce od kojih prvi ide pokraj stative a drugi pokraj gola. U završnicu utakmice  ulazimo orijentirani više na obranu te u kontranapadima pokušavamo postići pogodak. U 78. jedan takav kontranapad nam uspijeva kada u brzoj kontri Cirkvenčić Florijan odigrava povratnu loptu koju posprema u gol Vugrinec Niko za 4:2. Do kraja susreta održali smo naše vodstvo i na kraju zasluženo slavili pobjedu .
Trener: Makar Stjepan