NK MLADOST KOMET
POMOĆNO IGRALIŠTE NK SPARTAK Mala Subotica
POČETNICI U8

U subotu, 3.10.2020., naši najmlađi ugostili su ekipu NK Mladost Prelog na domaćem terenu. Bio je to
svojevrsni derbi, pošto su ekipe dijelile drugo mjesto s jednakim brojem bodova. Utakmica nije dobro
počela, jer su gosti ubrzo nakon početnog zvižduka poveli. No, uspjeli smo se pribrati, te je začas bilo 1 –
1. Nakon nekoliko šansi na jednoj i drugoj strani, gosti ipak opet dolaze u vodstvo. Nakon tog drugog
vodstva gostiju, vršimo mini pritisak te nakon sjajne akcije u napadu po drugi put izjednačujemo rezultat.
Poslije tog drugog izjednačenja, naša momčad staje, te gosti odlaze na četiri golova razlike (2-6). Razlog
u tako velikoj razlici se mogu pronaći u tome što je ekipa NK Mladosti sastavljena većinom od dečkiju
2012. godišta, dok u našoj ekipi godišta variraju od 2014. do 2012. godišta, pa kad se naprave izmjene,
fizički jači i brži dečki dolaze do izražaja. No, kao što mnogo puta ističemo, rezultat kod najmlađih ne bi
trebao biti u prvom planu, već njihovo razvijanje u dobre i poštene ljude, a nakon toga, i u odlične
nogometaše. Da će naši najmlađi postati i odlični ljudi i nogometaši vidjelo se nakon tog velikog vodstva
gostiju. Naime, na poluvremenu su se dogovorili da će dati sve od sebe, da će se boriti za svog suigrača i
za NŠO Mala Subotica do zadnjeg sučevog zvižduka. Kad naši momci imaju takav stav, onda ih rijetko tko
može zaustaviti. Dokaz tome je to što su dečki na brzinu zabili tri gola, ponajviše na krilima jučer drugo
poluvrijeme izvanrednog Ivana Horvata, te su se približili gostima na samo gol razlike. Na kraju je falilo
malo sportske sreće i snage da se rezultat totalno preokrene. Tako su gosti zabili još jedan pogodak i
otišli doma prezadovoljni s 3 boda. Na nama je da na treninzima i utakmicama težimo igri koju smo
prikazali drugo poluvrijeme. Tri pogotka postigao je odlični Ivano Horvat, dok su po jedan dodali Deni
Brodarić i Ian Herman. Čestitke našim mladim nogometašima na borbi, te pohvale roditeljima na super