19. ožujka 2022., 10:00
NK VARTEKS Varaždin
4 - 2
LIMAČI U11

Limači U11 proljetni dio sezone u 2 HNL ligi sjever/zapad otvorila je protiv ekipe Varteksa iz Varaždina. Igralo se na igralištu s umjetnom travom u Hrašćici. I dok smo dobro trenirali i brojčano se odazivali na pripremne utakmice, danas smo u goste išli samo s 8 igrača. Znali smo da će utakmica biti izjednačena, pa smo se stoga unatoč brojčanom manjku igrača nadali da možemo iznenaditi i pobijediti. Prije same utakmice dogovorili smo taktiku kako ćemo igrati i što nam je činiti. Utakmica je bila veoma borbena, igrači su pokazali iznimno veliko zalaganje i nisu se predali do zadnje minute. Definitivno je domaćin imao mnogo više loptu u svojim nogama, ali i mi smo stvorili lijepe prigode za gol. Tražili smo gustoću i zbijenost u njihovoj obrani da bi preko domaće slabe reakcije uspjeli postići gol.  U prvome poluvremenu nizale su se prigode s domače strane no Teo odlično brani na golu. Unatoč tome domaćin je poveo, a prije svega iz dobrog udarca i našeg prekasnog izlaska u blok. Stvorili smo i mi prigode, ali zgoditak za izjednačenje smo postigli iz slobodnog udarca . Karlo je uzeo loptu te snažno uputio udarac prema golu domaćina s gotovo polovice terena za igru, i u onoj gustoći koju smo tražili lopta je ušla u gol. Pohvaliti treba i reakciju Marina koji je zasmetao domaćem golmanu. U drugome poluvremenu isti scenarij, domaćin ima svoje šanse, no Teo je odličan na golu. Na svako njegovo dugo ispucavanje, pomutnja u domaćim obrambenim redovima. Jednom dužem pritisku Varteksa ne uspijevamo kvalitetno izbiti loptu. Domaćin ima nekoliko udaraca s kuta za redom, i u jednom takvom „fliperu” dobivamo gol za 2-1. Vrlo kratko Varteks vodi. Već dvije minute kasnije Lucian na desnoj strani uspijeva se izboriti između dva igrača  za loptu te ju prosljeđuje do Svena koji špic udarcem matira domaćeg golmana. S igračem manje držimo 2-2 do posljednjih 5 minuta igre. Tada dobivamo gol za 3-2 i u tom trenutku se vidjelo da su igraći potonuli. No i unatoč tome nismo se predali. Još smo do kraja igre uspjeli stvoriti dvije lijepe prigode, a naročito gdje je Sven došao sam pred golmana ali pucao mu ravno u ruke. Definitivno umor je bio presudan za nešto bolji udarac. U zadnjim trenucima smo krenuli  svim snagama u napad po izjednačenje, no dogodila se kvalitetna kontra domaćina koju su poentirali i utakmica završava 4-2 za Varteks. Čestitamo Varteksu na pobjedi.

Nedostaju: Jakov Držanić ,Lovrenčić Andrija, Horvat Ivano,Matija Kocijan, Mihinjač Lukas ,Baranašić Šimun, Ivan Fran Botić, Novak Leon

Trener: Ružić Petar