19. ožujka 2022., 11:00
NK VARTEKS Varaždin
1 - 3

Pioniri U15 otvorili su proljetni dio prvenstva pobjedom u gostima kod Varteksa od 1-3 poluvrijeme 0-1. Utakmicu smo odigrali sa devetoricom igrača budući da su nam neki igraći pozitivni na COVID. Iako brojčano slabiji počeli smo utakmicu dobro. Već u 2.min. iz slobodnog udarca Taradi M. pogađa stativu. U 10.min. Marušić M. puca ali golman odbija u korner. Naša igra svodila se na kvalitetnoj obrani dok pak domaćin ima posjed lopte ali bez prilika pred našim golom. Kroz takvu kvalitetnu igru u obrani organiziranim kontrama prijetimo domaćem golu. Nakon početnih polu prilika slijedi prva prava u 23.min. gdje Mesarić S. izlazi sam pred golmana ali puca po sredini gola. Već u 29.min. nakon brzog izvedenog auta od Žinić De. koji upošljava Mesarić S. koji se driblingom rješava protivničkog igrača i to je 0-1. Samo dvije minute nakon našeg vodstva sudac poklanja kazneni udarac domaćinu ali naš golman Horvat T. brani udarac. Mesarić S. u 34.min. propustio je kazniti domaćina iz prilike gdje si daje preslabu loptu prema golu tako da poluvrijeme završava sa našim vodstvom od 0-1. Na samom početku drugog djela u 37.min. Horvat P. puca ali po sredini gola iako je pozicija bila čista jedan na jedan sa golmanom. U 42.min. sličnu situaciju ne koristi Taradi M. koji ima zicer jedan na jedan ali puca pokraj gola. Domaćin bez opasnosti po naš gol sve do 43.min. kada vrše kontru nakon našeg promašaja , slijedi slaba reakcija u obrani i to je 1-1. U 54.min. Mesarić S. u solo izvedbi oduzima loptu protivniku ali si odigrava kratku loptu i prilika je propala. Samo dvije minute poslije u domaćem kaznenom prostoru u 56 min. prekršajem je zaustavljen Marušić M. , siguran izvođać je bio Žinić De. za ponovno naše vodstvo od 1-2. Utakmicu smo mogli riješiti u 61.min. kada se Horvat P. nalazi sam pred golmanom ali naprosto loptu dodaje golmanu Već u slijedećoj 62.min. Mesarić S. pritišče domaćeg igrača , oduzima mu loptu i postiže gol za 1-3 što je bio i konačan rezultat . Treba pohvaliti svih devetoricu naših igrača na iscrpljujućoj trkačkoj utakmici. Takvom igrom prisilili  smo domaćina na igru sa puno prekršaja sa njihove strane od kojih su zaradili četiri opomene. Zaslužena naša pobjeda koja je mogla biti i izraženija.
Nedostajali: Oršuš D. , Toplek S. i Tomašek M. COVID - Žvorc N. povreda