NŠ MEĐIMUREC/SLOBODA (S)
4 - 6
IGRALIŠTE NK SLAKOVEC

U subotu 01.10. odigrano je  5.kolo Druge lige sjever za mladež kategorije U13.
U teškim terenskim uvjetima naši igrači kategorije U13 pokazali su sportski karakter i zajedništvo te zasluženo pobijedili u odličnoj utakmici za gledatelje ali vrlo stresnoj za trenere.
Prvo su domaćini poveli vrlo rano 1 : 0 . Nakon primljenog gola naši igrači uspostavljaju terensku inicijativu te stvaraju odlične prilike i već nakon 15. minuta preokreću rezultat na vodstvo 2 : 1 . Domaćini izjednačuju nakon prekida - kornera na 2 : 2 . Nažalost u ovoj utakmici nije bilo dovoljno koncentracije u defanzivnoj  skok igri i u svakom prekidu su domaćini bili opasni po naš gol. Ono što je bilo jako dobro jest igra naše momčadi u ofanzivi , posjedu lopte koliko je bilo moguće s obzirom na teren i izvrsnim kontrama u kojima je Sebastijan Vidović bio nezaustavljiv . Nakon rezultata 2 : 2 promašujemo kazneni udarac ali i još nekoliko prilika. Ipak do kraja poluvremena postižemo treći pogodak te je rezultat 3 : 2 za našu ekipu . U drugom poluvremenu bili smo puno konkretniji i precizniji u napadu. Povećavamo vodstvo na 5 : 2 ali domaćini opet iz prekida postižu lagani pogodak te smanjuju vodstvo na 5 : 3 i nikako da utakmicu " prebacimo " u mirniju , kontroliranu fazu . Bilo je jako teško kontrolirati loptu jer se u drugom poluvremenu teren koji je bio u većem djelu natopljen vodom u potpunosti uništio . Prema kraju utakmice igralo se sve više dugim loptama očekujući pogreške obrane koje su stvarno imale težak zadatak zbog lošeg terena. Do kraja utakmice mi povećavamo vodstvo na 6 : 3 ali i domaćini postižu još jedan pogodak za konačni rezultat 6 : 4 te pobjedu naše ekipe.
Trener: Neven Kreslin prof.