1. listopada 2022., 12:15
NŠ MEĐIMUREC/SLOBODA (S)
1 - 4
IGRALIŠTE NK SLAKOVEC

U današnjoj utakmici Pioniri U15  gostovali su kod NŠ Međimurec Sloboda i zabilježili zasluženo pobjedu. Naša ekipa u okrnjenom sastavu zbog bolesti pojedinih igrača odigrala je borbenu, agresivnu utakmicu po teškom raskvašenom terenu. Utakmica u kojoj smo od samog početka susreta bili bolji. Već u 7.minuti nakon kornera kojeg izvodi Tomašek M. a najsnalažljivi pred golom domaćina bio je Piknjač M. i to je 0:1 . U 11. minuti igre imali smo stopostotnu priliku kada Zadravec J. sam pred  golmanom ali golman dobro reagira. Naša dobra i kvalitetna igra nagrađena je u 17. minuti kada Zadravec J. prodire po boku i odigrava povratnu loptu a Piknjač M. posprema u gol za 0:2. Bilježimo u 21.minuti bijeg Zadravec J. koji dolazi pred golmana i puca loptu u njega. Slijedi malo opuštanje u našoj igri i to domaćin koristi te u 31.minuti nakon bočnog ubačaja na drugu stativu naš igrač u obrani slabo reagira i to je 1:2. Na samom početaku drugog djela inicijativa domaćina koja donosi prekršaj u našem kaznenom prostoru za kazneni udarac za domaćina u 39.minuti ali udarac završava na stativi. Postepeno nakon ove situacije se pokrećemo i igramo po dogovoru kako igrati po teškom terenu. Takva igra dolazi na naplatu kada u kaznenom prostoru domaćina dolazi do kontakta golmana i Zadravec J. i to je bio prekršaj za kazneni udarac u 60.minuti kada zbog te povrede moramo napraviti izmjenu igraća . Siguran izvođač kaznenog udarca za našu ekipu je bio ponajbolji igrač na terenu Žvorc N. i to je 1:3 . Do kraja susreta kontroliramo igru. Dalje igramo na polovici terena domaćina i u 68.minuti dolazimo  do novog pogotka kada Debelec D. dodaje  loptu Gazdek P. koji posprema u  gol za 1:4 i na kraju potpuno zasluženu pobjedu  naše ekipe. Čestitke ekipi na borbenosti i prikazanome na teškom terenu te pozitivnoj podršci roditelja.
Trener :Stjepan Makar