6. studenoga 2022., 10:30
NŠ PETICA
3 - 3
PIONIRI U16

U posljednjem kolu prvenstva Pioniri U16 gostovali su u Nedelišću i odigrali neriješeno sa NŠ Petica 3:3, poluvrijeme 2:1.  U uvodnih desetak minuta igre domaća ekipa nešto starija od naše ( 7 igrača izlaznog godišta 2007) ušla je u utakmicu čvrsto i agresivno što im donosi tri dobre prilike ali naš golman dobro brani. Postepeno prihvaćamo duel igru iz koje u 13.minuti Tomašek M. pogađa prečku. Nakon jedne brze kontre domaće ekipe naša cijela obrana bila je izigrana za vodstvo od 1:0 u 19.minuti igre. Samo dvije minute poslije u 21.minuti radimo veliku pogrešku u obrani što domaćin koristi i kažnjava sa pogotkom za 2:0. Već u slijedećoj  22. minuti Zadravec J. dobro puca u suprotni kut ali lopta ide pokraj stative. Domaćin polako gubi agresivnost u igri tako da imamo nešto veći posjed lopte i opasniji smo prema golu domaćina. Takva igra donijela nam je  smanjenje domaćeg vodstva na 2:1 u posljednjoj 35.minuti kada Horvat D. proigrava loptu Zadravec J. koji postiže gol . Igrom kojom smo završili prvi dio nastavili smo i u drugom poluvremenu. Već u 37.minuti dolazimo do poravnanja rezultata na 2:2 kada Kocijan V. izvodi  slobodan udarac, golman odbija a Žvorc N. dobro prati te postiže gol. Slijede par oštrih startova domaćih igrač koje sudac sankcionira sa žutim kartonima iako je trebao pokazati jedan crveni karton jer je bila namjera i još žuti za potezanje našeg igraća. Kada smo imali sigurnu igru na terenu i bili bolja ekipa u 59.minuti naša četiri obrambena  igrača na lopti na petercu dodaju loptu domaćem igraču koji postiže gol za vodstvo od 3:2. Ipak se nismo predali već smo krenuli po izjednačenje. Samo tri minute nakon primljenog gola u 62.minuti Debelec D. dodaje loptu Zadravec J. koji postiže gol za 3:3. Malo nam je nedostajalo da potpuno preokrenemo rezultat. Gledajući cijeli tijek susreta na kraju je rezultat realan. Ovu polusezonu ekipa Pionira U16  završava na odličnom četvrtom mjestu sa skorom od 10 odigranih utakmica zabilježili smo 5 pobjeda te smo odigrali 2 susreta neriješeno i 3 utakmice izgubili uz 22 postignuta gola i 19 primljena za konačnih 17 osvojena  boda. Tijekom ove polusezone naša ekipa imala je najmanje igrača izlaznog 2007. godišta, samo dva pa samim time ovaj ostvareni rezultat dobija više na značaju. Sve čestitke igračima i roditeljima koji ih prate.