1. kolovoza 2021.

UZVRATNE PRIPREMNE UTAKMICE

Predpočetnici i Mlađi Pioniri odigrali uzvratne utakmice sa vršnjacima iz Murskog Središća....

Ni u drugom susretu unutar sedam dana, naši najmlađi nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat protiv vršnjaka iz ŠN "Rudar". Ovaj su put, čak štoviše, poraženi s još većom razlikom nego li  prošle subote u Murskom Središću. Vrlo dobro smo počeli utakmicu i poveli golom Karla Gaveza 1-0. Obrambeno smo također dobro djelovali i zatvorili smo sve prilaze našem golu. Sve je tako dobro izgledalo do gola gostiju za izjednačenje. Ubrzo zatim nesmotreno igramo rukom pred golom i gosti iz kaznenog udarca vode 1-2, a uskoro postižu još tri pogotka za visokih 1-5 do poluvremena. Gosti bolji, s 2-3 istaknuta pojedinca, dominirali su utakmicom, a naša je ekipa išla iz greške u grešku, čime se otvarala prilika za visok poraz, koji se na kraju i dogodio. Kod rezultata 1-7, u kratkom smo vremenu postigli dva pogotka(Gavez i Lehkec), no ubrzo smo primili još jedan gol za 3-8 a onda i do kraja susreta čak još šest golova. Konačnih 3-14 je rezultat koji izgleda prilično ružno, no vjerujemo da uz nešto više borbenosti i angažmana nego li je bilo danas kod naših igrača, u narednim utakmicama možemo doći i do boljih rezultata.

Igrali su: Grga Kamenić, Tin Horvat, Ivan Dodlek, Karlo Gavez, Borna Domjanić, Dorijan Kocijan, Lovro Lehkec, Viktor Švenda, Borna Vibović, Nik Drvenkar, David Tkalec. Trener:Tomislav Podgorelec.
Nedostajali:Karlo Žvorc, Ilan Horvat, Orin Ciglar, Luka Đunđek.
Uzvratni prijateljski susret ove su subote protiv ŠN "Rudar" odigrali i Mlađi pioniri(U13). Nakon prošlotjednog poraza, ovaj smo put "uzvratili" protivnicima i više nego zasluženo slavili s visokih 7-1. Jako ozbiljan pristup naših igrača od prve minute, kvalitetna igra i u posjedu i bez posjeda lopte, doveli su nas do lijepe pobjede. U igri je bilo i grešaka, no one su bile svedene na minimum, pa je naš vratar Rebernik bio gotovo nezaposlen većim dijelom utakmice. Visokim smo presingom prisilili gostujuće igrače na greške, a te smo greške i iskorištavali. Postotak realizacije nam je na današnjoj utakmici bio vrlo visok, iako smo imali još nekoliko prilika koje smo zapucali. U prvom su dijelu mrežu tresli Maksim Juras(9.min.), Vito Horvat(20.) i David Horvat(22.). U drugom dijelu dva pogotka postiže kapetan Vito Kocijan(38. i 42.-11m) te Abel Taradi(52.). Gosti su poraz uspjeli ublažiti pogotkom u 46.minuti iz svog jedinog udarca na gol. Vrlo lijepa pobjeda kao podstrek za dalje, poticaj za još kvalitetniji i marljiviji rad na treninzima koji će, nadajmo se, u konačnici dovesti i do kvalitetnih rezultata.
Igrali su: Mateo Rebernik-Sebastian Vidović, Vito Kocijan, Martin Piknjač, Roko Plantak - Vito Horvat, David Horvat, Ivano Barić - David Bedić, Maksim Juras, Domagoj Debelec (Noah Gregorinčić, Abel Taradi, Kevin Vurušić, Luka Hlišć, Eduardo Balog, Leonardo Balog, Leon Janković, Pavlo Gazdek, Abel Baranašić). Trener:Tomislav Podgorelec.
Nedostajali:Gabrijel Sovar, Noa Nađ, Alen Balog, Fran Horva